KONDA Barometresi

NEDİR?

Broşür | Rapor | İnteraktif | Webinar


KONDA Barometresi, 2010'da başlatılan bir abonelik sistemi olan aylık bir araştırma serisidir.

Her ay, KONDA Türkiye'deki 15 yaş ve üzeri nüfusu temsil eden bir saha anketi gerçekleştirir. Bu ankette en az 2700 hane ziyaret edilir ve bireylerle yüz yüze görüşmeler yapılır.

Araştırma, her ay farklı bir toplumsal tema içerir ve demografik veriler, siyasi tercihler, güncel olaylara verilen tepkiler, kişilerin ekonomik durumu, lider değerlendirmeleri gibi konuları kapsar. Ayrıca, ekonomik kriz algısı, toplumun ruh hali gibi her ay belirlenen temalarla o konuyla ilgili toplumsal algı da ölçülür. Uzun vadeli ölçümlerle desteklenen geniş kapsamlı birikimi, KONDA Barometresi'ni zaman içindeki toplumsal değişimleri gözlemleme ve analiz etme konusunda önemli bir referans haline getirmektedir.

KONDA Barometresi, geçen 15 yıl içinde 150'den fazla çeşitli sosyal temayı kapsayan kapsamlı raporlar üretmiş ve bu özelliğiyle toplumsal trendleri algılamak için ülkedeki tek kaynak olma özelliğini sürdürmektedir.

AYLIK RAPOR

Her ay başı yapılan saha çalışmasının verileri analiz edilip yorumlarıyla birlikte bir rapor haline getirilir. Örnek olarak 136. sayımız olan KONDA Kasım'22 Barometre raporunu buradan inceleyebilirsiniz.

İNTERAKTİF PORTAL

Bu veriler abonelerin kullanabileceği interaktif bir portalda incelenebilir olur. Örnek interaktif raporu için tıklayınız.

WEBİNAR

Ayrıca her raporun canlı anlatımı bir webinar formatında, üyeler ile paylaşılır. Örnek Webinar için tıklayınız.

Tüm bu hizmetlere, sadece abone kurumlar ve onların tayin ettiği kullanıcılar erişebilmektedir.

NEDEN?

Broşür | Rapor | İnteraktif | Webinar


KONDA Barometresi, sadece mevcut ayın verilerini değil, aynı zamanda uzun vadeli bir bakış açısıyla 13 yıllık toplumsal trendleri detaylı bir şekilde sunar. KONDA Barometresi'nin sunduğu bu geniş perspektif, sadece geçici eğilimleri değil, aynı zamanda zaman içindeki değişimleri de yakından inceleme olanağı sağlar, ülkenin kolektif akıl ve davranışını anlama konusunda güvenilir ve kapsamlı bir kaynak olma özelliği taşır.

Her ay, KONDA Barometresi farklı bir konuya odaklanarak toplumun geniş bir yelpazedeki bakış açılarından gelen düşüncelerini ortaya koyar. Toplumla ilgili güncel ve önemli konular, Barometre raporlarında detaylı bir şekilde işlenir. Barometre’nin en dikkat çekici özelliği, birçok toplumsal parametrenin zaman içindeki değişimlerini izleyebilmesidir, bu da toplumdaki gelişmeleri anlama konusunda benzersiz bir perspektif sunar.

KONDA Barometresi, bir ülkenin geleceğini belirlemede toplumun kolektif aklı ve davranışının kritik bir rol oynadığına vurgu yapar.


Bu nedenle, bugüne kadar bu ülkede neler olduğunun yanı sıra gelecekte de neler olabileceğine dair sağduyulu ve gerçek bilgilere dayanan varsayım yapabilmek ve bu varsayımlara göre pozisyon belirlemek için KONDA Barometresi, halen ülkedeki tek ürün olma özelliğini sürdürmektedir.

NASIL ERİŞİRİM?

Broşür | Rapor | İnteraktif | Webinar


KONDA Barometresi abonelikleri yıllık olarak düzenlenir ve her aboneye aynı içerik sunulur. Bir yıl içinde bir ay anket çalışması yapılmaz ve rapor iletilmez. Toplamda 11 rapor gönderilir ve her biri için farklı interaktif yönetici özetleri ve webinarlar oluşturulur. Raporlar, o ayın son iş gününde yayınlanır ve en geç bir hafta sonrasında kapalı devre webinar ile desteklenir. İngilizce raporlar ise ilk rapor gönderimini takip eden iki hafta içinde hazırlanır ve talep eden abonelere iletilir.

KONDA Barometresi içerikleri, abonelerle KONDA arasında yapılan iki taraflı gizlilik sözleşmeleri ile korunmaktadır. Bir yıl boyunca hiçbir veri veya içerik, üçüncü kişilerle veya kamuoyu ile paylaşılmaz.

Abonelik ücreti, 5 kullanıcıyı kapsar ve her birine basılı raporun yanı sıra dijital (pdf) rapor, interaktif porta ve webinara erişim sağlanır. Beşten fazla kullanıcı talebi ve İngilizce rapor ek ücrete tabidir.

Abonelerin taleplerine göre hazırlanan sözleşmeler minimum 11 aylık (bir senelik süre) olarak imzalanır. Her ayın rapor gönderimiyle birlikte o ayın faturası abonelere iletilir. Farklı ödeme planları için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Bağlantı için:
Tel: 90 212 275 1766 pbx
E-Posta: [email protected]